Tréninkový kemp 2022

02.05.2022

Už několik let ctíme tradici vyrazit na jaře na cyklistický tréninkový kemp. Pro letošek jsme si vybrali nedalekou destinaci - kraj Vysočinu, a konkrétně oblast mezi Počátky a Telčí. A protože cílová lokalita je vzdálena od Chýnova zhruba 70 kilometrů, tak většina z nás vyrazila tam i zpět po vlastní ose.

Prodloužený víkend jsme zahájili ve čtvrtek. Ubytovali jsme se v kempu u Velkého pařezitého rybníku, odkud jsme další dny vyráželi na cyklo-toulky po okolí. Pátečním cílem byla Kamenice nad Lipou. Cestou jsme vystoupali na Javořici, nejvyšší vrchol okolí (837m.n.m). A projeli skrz pěkné historické městečko Počátky. V Kamenici jsme se zastavili na vynikající oběd a skvělé místní pivo v Pivovaru Kamenice. Za celý den jsme najeli všeho všudy přes 80 kilometrů.

Sobota už tak náročná nebyla. Strávili jsme ji prakticky celou v okolí Telče. Dopoledne jsme sjížděli místní singletraily. Parádně jsme potrénovali techniku jízdy i nohy, když jsme po každém sjezdu trailu šlapali pěkně zpět na kopec. Odpoledne nás okouzlila krása Telče jakožto památky UNESCO. Vydrápali jsme se na místní rozhlednu Oslednice. A nemohli jsme si nechat ujít ani zdejší zrekonstruovaný pivovar. Na závěr dne na nás v kempu čekaly na ohni opékané špekáčky. V neděli jsme už jen všechno sbalili a vyrazili domů.

Všeho všudy ti nejlepší z nás za 4 dny nalítali úctyhodných 250 kilometrů v terénu. Opět jsme poznali další kout naší krásné vlasti. A pochopitelně jsme stmelili partu! Kolik litrů iontového nápoje, tedy piva, jsme vypili, tak to se nedopočítám...