Tábor Bike Classic MTB 2018

14.05.2018

V sobotu 12. 5. 2018 odstartoval první díl Jihočeského MTB poháru zastávkou v Táboře.

Závod nesl v názvu "Žižkova pomsta", což bylo velmi příznačné, díky své náročnosti. Závodníci mohli poměřit své síly na krátké 25 kilometrové trase, anebo na dlouhé, která měřila 48 kilometrů. Závod se vyznačoval velmi kopcovitým terénem, který donutil závodníky slézt ze sedel a nejprudší kopce zdolat "běžmo". Počasí vyšlo na jedničku, pouze vyhlášení výsledků se neobešlo bez deště. Start i cíl byl situován do prostorů restaurace Harachovka, dál pokračoval po okolí řeky Lužnice a jejího údolí. Za Cykloklub Chýnov se na start postavili celkem tři týmy. Tým A, B a tým juniorů. Za vyzdvihnutí stojí výkon Pavlíny Mackové, která byla v cíli na dlouhé trati jako první žena vůbec. Dále pak Lenka Mráčková, která se umístila na druhém místě v kategorii ženy H2 na krátké trase. Body jsme získali i v kategorii juniorek, kde se umístila Michaela Babáčková na prvním místě. Závod to byl pro náš klub velmi povedený a již se těšíme na další díl série, který se bude konat v Kardašově Řečici.