PRODOLI - MTB maraton města Chýnov 2018

12.06.2018

V sobotu 2.6. 2018 odstartoval třetí závod Jihočeského MTB poháru. Tentokrát to bylo na domácí půdě v Chýnově.

Počasí vyšlo na jedničku, a to bylo nejspíše jedním z důvodů, proč počet závodníků předčil očekávání. Na dlouhé trase startovalo přes 120 jezdců a na krátké dokonce přes 200! Dlouhá trať měřila 47 kilometrů a čekalo zde na závodníky spoustu nástrah v podobě technických sjezdů, kořenitých pasážích, či prudkých výjezdů. Krátká, dvaceti pěti kilometrová trasa byla o poznání jednodušší. Tratě doznaly pár změn, konkrétně nové zaváděcí kolo, které provedlo závodníky hned z kraje opět přes místo startu. O to víc mohli fanoušci povzbuzovat své favority. Je nutné vyzdvihnout pár výkonů našich závodníků. Pavlína Macková opět vyhrála svojí kategorii, tentokrát na trase krátké. Vlaďka Křížová (dlouhá trať), Michaela Babáčková (krátká trať) a Ladislav Janů (krátká trať) obsadili skvělá druhá místa ve svých kategoriích. Nicméně po závodě zábava neskončila a následovala vystoupení hned několika kapel, které zde účinkovaly až do pozdních hodin. Atmosféra byla od rána až do noci na jedničku a vše se vydařilo, jak mělo. Tudíž je úspěšně další ročník Chýnovského maratonu za námi.

Autor: Daniel Tichý