MTB Rally Strážišťská šlapka Salačova Lhota 2018

12.06.2018

V sobotu 9.6. 2018 se uskutečnila MTB Rally Strážišťská šlapka v Salačově Lhotě, již čtvrtý závod v pořadí Jihočeského MTB poháru.

Počasí se opět vydařilo, nicméně bylo takové sucho, že závodníky po celou dobu závodu trápil zvířený prach, který se dostával do očí, špatně se dýchalo, a dokonce bylo přes něj i špatně vidět na cestu. Účast na tomto závodě byla menší než na předchozím Chýnovském maratonu, ale to na skvělé atmosféře závodu vůbec neubralo. I zde byly dvě trasy, dlouhá měřila 45 kilometrů a krátká 25 km. Tento závod se vyznačuje dlouhými a zároveň prudkými stoupáními, které potrápily všechny závodníky. Druhým místem ve své kategorii bodovala Pavlína Macková na dlouhé trati. Druhé místo též obsadila Michaela Babáčková, ale na trati krátké. Též se umístila Lenka Mráčková třetí pozicí.

Autor: Daniel Tichý