MTB Prodoli Řečické okruhy 2018

22.05.2018

V sobotu 19.5. 2018, přesně týden po prvním díle Jihočeského MTB poháru přišel na řadu díl druhý. Tentokrát se konal v Kardašově Řečici.

Závod to byl propozičně naprosto odlišný. V Táboře trať vedla přes samé kopce a zde převážně přes rovinatý terén, ve kterém jsme museli absolvovat na dlouhé trati 4 okruhy. Krátká měla okruhy pouze 2. Trať to byla velmi rychlá, a ne každému nepřetržité vysoké tempo vyhovovalo. Ačkoliv v týdnu spadlo dosti srážek, trať byla relativně suchá, ale v některých zatáčkách číhala nástraha v podobě mokrého spadaného listí přikrývajícího kluzké kořeny, což vytrestalo nejednoho závodníka. Cykloklub Chýnov měl opět pár pódiových umístění, které je třeba vyzdvihnout. Pavlína Macková vyhrála svojí kategorii na dlouhé trati a celkově byla druhá žena v cíli. Lenka Mráčková byla ve své kategorii na dlouhé trati druhá a Michaela Babáčková se umístila na krátké trati ve svojí kategorii rovněž druhá. Následující zastávkou Jihočeského MTB poháru je náš domácí závod na něž jsou již přípravy v plném proudu a my jsme plni očekávání!

Autor: Daniel Tichý